0

دفترهای مالده لائوریس بریگه

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

دفترهای مالده لائوریس بریگه

این کتاب دربردارنده رمانی است که به شیوه خاطرات نوشته شده است. قهرمان داستان جوانی به نام «مالده» است که رفتار روزمره زندگی خود و دغدغه‌های مرگ را در حین خاطرات آشکار می‌سازد. در این کتاب، عصاره و چکیده بینش «راینر ماریا ریلکه» درباره شعر و شاعری، تئاتر و موسیقی، مرگ و زندگی و همه جلوه‌های هستی آمده است. ریلکه پس از گوته و هاینه مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شاعر آلمان و از شاعران نخبه دنیا است.

 

 

دفترهای مالده لائوریس بریگه در میان آثار منثور راینر ماریا ریلکه، به قولی پس از گوته و هاینه مهم ترین و بزرگ ترین شاعر آلما و از شاعران نخبه دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است. در کمتر مجموعه یا گزیده اشعار یا ترجمه های گوناگوناز آثار اوست که نامی از این دفتر نبرند یا قسمتی را نقل نکننند زیرا عصاره و چکیده بینش او درباره شعر و شاعری تئاتر وم وسیقی، مرگ و زندگی و خلاصه همه جلوه های هستی که در کتاب های شعر و نثر او دیده می شود در این کتاب به اختصار و فشردگی تمام آمده است.

مردی جوان به نام مالده لائوریس بریگه در اتاقی ارزان قیمت در پاریس زندگی می کند در حالی که اسباب و وسایلش در انبار در حال پوسیدن هستند. او مدام به مرگ و ارواح اعضای خانواده ی اشرافی اش فکر می کند؛ خانواده ای که همگی از بین رفته اند و خودش، تنها بازمانده در میان آنان است. این رمان که به گونه ای خودزندگی نامه ی ریلکه به حساب می آید، دارای نثری فوق العاده درخشان و داستانی بسیار جذاب و تأثیرگذار درباره ی تغییرات زندگی یک انسان است. این خاطرات در واقع بخشی از زندگی, عقاید و روحیات خود ریلکه است که در آن سیر تحول درونی یک انسان به نمایش شود, انسانی که در جستجوی معنای هستی, زندگی, عشق و مرگ است و بینش هنرمندانه و شاعرانه قدری از آلام او را فرو می‌کاهد .

توضیحات تکمیلی

نویسنده

راینر ماریا ریلکه

مترجم

مهدی غبرایی

تعداد صقحات

274

حجم (مگ)

3.2

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی 1251212
سرشناسه ریلکه‌، راینر ماریا، 1875 – 1926م.
Rilke, Rainer Maria
عنوان و نام پدیدآور دفترهای مالده لائوریس بریگه/ رایفرماریا ریلکه؛ ترجمه مهدی غبرائی.
مشخصات نشر تهران: نیلوفر، 1393.
مشخصات ظاهری 272 ص.؛ 5/145/21 س‌م.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی: Aufzieichnugen des malte laurids brigge.
یادداشت کتاب حاضر از متن انگلیسی تحت عنوان "The notebooks of malte laurids brigge" به فارسی برگردانده شده است.
یادداشت چاپ قبلی: نشر دشتستان، 1379.
یادداشت چاپ دوم (چاپ اول ناشر).
موضوع داستان‌های آلمانی — قرن 19م.
شناسه افزوده غبرائی‌، مهدی‌، 1324 -، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/ر987د7 1393
رده بندی دیویی 833/912
قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

دیدگاهی دارید؟