0

ماشین زمان

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

ماشین زمان

ماشین زمان (به انگلیسی: The Time Machine) نام یک رمان مشهور است که هربرت جورج ولز در سال ۱۸۹۵ منتشر کرد. این کتاب منبع الهام چندین فیلم و سریال تلویزیونی و تعداد زیادی کتاب طنز بوده و به‌طور غیر مستقیم بر بسیاری از آثار تخیلی دیگر تأثیر گذارده است.

 

 

داستان

قهرمان داستان با یک وسیله ی مکانیکی به آینده ی نامعلومی سفر می‌کند. در آن جا می فهمد که بشریت به دو دسته تقسیم شده است: دسته اول الوئی ها، که اشراف بی مایه و ترسویی هستند که در باغ‌های خود زندگی می‌کنند و از میوه‌های درختان تغذیه می‌کنند.

دوم مورلاک ها، که کارگرانی هستند که زیر زمین زندگی می‌کنند زحمت کشانی که گرچه کور شده‌اند، اما به مدد نیروی گذشته به کار خود بر روی وسیله ی مکانیکی پیچیده و زنگ زده‌ای که هیچ چیز تولید نمی‌کند، ادامه می دهند.
استوانه‌هایی با پلکان پیچاپیچ این دو دنیا را به هم وصل می‌کنند. در شبهای بی مهتاب مورلاک‌ها که از مغاک‌های خود بیرون می آیند و از الوئی‌ها تغذیه می‌کنند. قهرمان بی نام، به تشویق مورلاک‌ها از آینده می گریزد و به زمان حال باز می گردد.
او از این سفر فقط یک یادگاری ارمغان می‌آورد که آن هم گلی ناشناخته که چون آن را در زمین بکارند تا هزاران سال نگذرد، شکوفه نخواهد داد.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

هربرت جورج ولز

مترجم

کامران پروانه

تعداد صقحات

127

حجم (مگ)

1.2

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامه کتاب

مؤلف: جوزف کنراد
ناشر: بزرگمهر
مترجم: پرویز داریوش
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 813
سال چاپ: 1368
نوبت چاپ: 2
تیراژ: 5500 نسخه
تعداد صفحات: 313

دیدگاهی دارید؟