0

همه چیز فرو می پاشد

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

همه چیز فرو می پاشد

این کتاب یک رمان مدرن آفریقایی بر پایه‌ی الگو‌های کهن و از نخستین رمان‌های آفریقایی است که تحسین منتقدان جهان را برانگیخته و شاهکار اچه‌بی محسوب می‌شود.
کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد (Things fall apart) به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. بیشتر داستان در روستای اوموفیا در کرانه‌ی شرقی رود نیجر رخ می‌دهد و نزاع فرهنگ سنتی بومیان را با استعمارگران در سال‌های پایانی قرن نوزدهم به تصویر می‌کشد.
چینوا اِچه‌بی(Chinua Achebe) در انگلستان بزرگ شده و به انگلیسی تحصیل و تدریس کرده است. اثر او زبانی فاخر دارد و سرشار از ضرب‌المثل‌های فرهنگ شفاهی نیجریه است. چینوا اِچه‌بی برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی بوکر سال ۲۰۰۷ شده است. او بیشتر شهرتش را مدیون نخستین رمانش همه چیز فرومی پاشد است.

در بخشی از کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد می‌خوانیم:
دوباره طبل به‌صدا درآمد و فلوت نواخته شد. اکنون در خانه‌ی اگواگو با حضور ارواح نیاکان، که تازه از دل خاک بیرون آمده و به زبان رمزگونه‌ی خود به‌هم سلام می‌کردند، غوغایی از صداهای لرزان فضا را پُر می‌کرد: آرو اُیام دو دو دو دوآی! خانه‌ی اگواگوها رو به جنگل بود. و از جمعیت فاصله‌ی زیادی داشت.

مردم فقط پشت خانه را می‌دیدند و طرح‌ها و نقش‌ونگاری که زنان برگزیده و مخصوص در فواصل زمانی معینی روی دیوار کشیده بودند. این زن‌ها هیچ‌وقت توی کلبه را ندیده بودند. هیچ زنی ندیده بود. آن‌ها با نظارت مردها دیوارهای بیرونی را بعد از شستن رنگ زده بودند. اگر هم تصوری از درون کلبه داشتند، تصورات خود را پنهان می‌کردند. هیچ زنی هرگز درباره‌ی قدرتمندترین و سرّی‌ترین آئین‌های دینی قبیله چیزی نمی‌پرسید…

اطلاعات بیشتر

نویسنده

چینوا اچه بی

مترجم

کامروا ابراهیمی

تعداد صقحات

211

حجم (مگ)

2.3

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی 2358104
سرشناسه آچبه‌، چینوا، 1930 – م.
Achebe, Chinua
عنوان و نام پدیدآور همه‌چیز فرو می‌پاشد/ چینوا اچه‌بی؛ مترجم کامروا ابراهیمی.
مشخصات نشر تهران: افراز، 1390.
مشخصات ظاهری 208 ص.
وضعیت فهرست نویسی فیپا
یادداشت عنوان اصلی: Things fall apart, [1958].
یادداشت کتاب حاضر با عنوان "همه چیز فرو می‌ریزد" نیز منتشر شده است.
عنوان دیگر همه چیز فرو می‌ریزد.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 20م.
شناسه افزوده ابراهیمی، کامروا، 1358 -، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/آ268 1390
رده بندی دیویی 823/914

دیدگاهی دارید؟