0

شکار یک سیاهپوست

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

شکار یک سیاهپوست

رمان Trouble in July (به فارسی: دردسر در ماه زوئیه) نوشته ارسکین کالدول می باشد که در ایران تحت عنوان شکار یک سیاهپوست به فارسی ترجمه و منتشر شده است. نقش ارسکین کالدول در ادبیات معاصر آمریکا، از دو جهت حائز اهمیت می باشد. کالدول در شمار نویسندگان نیمه اول قرن بیستم است که از زبان ساده و عامیانه در کار نویسندگی بهره گرفت. او به تحلیل شرایط اجتماعی مردم فقیر جنوب ایالات متحده آمریکا به ویژه سیاهان پرداخت و بی عدالتیهایی را که در حق آنان به کار می رفت، با زبانی زیبا و عامیانه به باد انتقاد گرفت. این ویژگی سبب گردیده است تا وی از شهرت و اعتبار جهانی برخوردار شود.

رمان “شکار یک سیاهپوست” از آثار دوران میانه کالدول به شمار می رود. این رمان که پس از جاده تنباکو، پرفروش ترین اثر کالدول به شمار می آید، حکایت از اندیشه های اجتماعی وی در زمینه سیاهان جنوب آمریکا  و بی عدالتیهایی دارد که بر آنها روا داشته می شود. کالدول در قالب این داستان به تحلیل زیبایی از شخصیت های رمان می پردازد:

• سانی کلارک: جوان بیگناهی در دام یک نقشه شوم می افتد و با پاکدلی و مهربانی خویش، به سوی مرگ می رود.

• کلانتر جف مک مارتین: کلانتر با سابقه شهرستان جولی در ایالت جورجیا که فقط می کوشد با رفتن به ماهیگیری خود را از دردسر سیاسی به دار زدن یک سیاهپوست نجات دهد.

• قاضی بن آلن: دادرس و سیاستمدار کهنه کار که می کوشد قدرت حزب دمکرات را در حوزه خود حفظ نماید. • خانم نارسیسا کالهوم: یک مبلغ مذهبی که وقتی می بیند سیاهپوستان تصویر عیسی سیاه را بروی انجیل می خرند، به خشم می آید و درصدد اخراج سیاهان از آمریکا و فرستادن آنها به آفریقا برمی آید.

•مردم شهر: مردمی که شکار یک انسان سیاهپوست را در ردیف شکار یک ساریگ (گروهی از کیسه‌داران که انواع مختلف آنها جثه‌هایی به اندازه موش تا گربه دارند و در قاره آمریکا، به ویژه جنگل‌های آمریکای جنوبی یافت می‌شوند) می دانند. سرنوشت همه شخصیت ها در این داستان، به هم پیوند دارد و همه چیز به پیروزی در انتخابات آینده مربوط می شود. نثر کالدول در این کتاب مانند دیگر آثارش، عامیانه، دلپذیر و توام با درون بینیِ انسانها در رویارویی با واقعیات بیرونی است. نویسنده گهگاه به رومانتیسم می پردازد و گاهی از ساده ترین و زشت ترین کلمات عامیانه استفاده می کند.

 

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ارسکین کالدول

مترجم

محمد رفیعی مهرآبادی

تعداد صفحات

226

حجم (مگ)

2.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟