0

زیر ستاره پاییزی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

زیر ستاره پاییزی

کتاب زیر ستاره پاییزی، رمانی نوشته ی برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، کنوت هامسون است که اولین بار در سال ۱۹۰۶ چاپ شد. کنوت هامسون در این رمان، داستانی را خلق کرده که به شکلی جادویی، حال و هوای پاییز را به ذهن متبادر می کند.

راوی داستان، کنوت پدرسن، که نام واقعی هامسون است، با شخصیت هایی با نام های گریندهوسن و لارس فالکنبرگ تصمیم به همکاری می گیرد. کنوت و لارس با یکدیگر به کار در مِلک کاپیتان فالکنبرگ، که هیچ نسبتی با لارس ندارد، روی می آورند و هر دویشان احساس می کنند که عاشق و شیفته همسر کاپیتان فالکنبرگ شده اند. با گذر زمان، کنوت از کار اخراج می شود و در حین تلاشی بی ثمر برای رسیدن به زن آرزوهایش، خود را اسیر در زندگی سابقش که از آن فرار کرده بود، می یابد.

از متن کتاب:
سالیان درازی است که چنین آرامشی نداشته‌ام… وقتی از جاده‌ای که گیاه بر آن می‌روید قدم به جنگل می‌گذارم قلبم بر اثر نوعی شادی که زمینی نیست به لرزه در می‌آید. نقطه‌ای از ساحل شرقی دریای خزر را که زمانی در آن به سر می‌بردم به خاطر می‌آورم . قدم به جنگل گذاشتم ، به حدی که اشک به دیدگان آورده‌ام به هیجان آمدم ، مگر قبلا به آنجا آمده بودم ، ولی به طور حتم می‌باید در زمانی دیگر به چنین جایی آمده باشم، هرچه فکر می‌کنم یادم نمی‌آید و اکنون من اینجایم . سرشار از امید، اکنون دیگر بار از هیاهوی شهر گریخته‌ام و….

توضیحات تکمیلی

نویسنده

کنوت هامسون

مترجم

قاسم صنعوی

تعداد صقحات

183

حجم (مگ)

1.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟