0

ویلت

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

ویلت

ویلت، رمانی است از شارلوت برونته که در سال ۱۸۵۳ چاپ شد. این رمان، داستان لوسی اِسنو، دخترکی ۱۰ساله، تحت سرپرستی مادر خوانده‌اش است. او علاقه‌ی شدیدی به برادرخوانده‌اش گراهام بِرِتون پیدا می‌کند؛ ولی پس از مدتی از او جدا می‌شود. او در ۲۳ سالگی ناچار می‌شود شغلی پیدا کند.
پس از سفری دریایی و ورود به شهر ویلت، لوسی به عنوان یک معلم، استخدام می‌شود. او در شهر ویلت، با شخصی به نام دکتر جان که پزشکی انگلیسی و خوش قیافه است آشنا می‌شود اما بعد از مدتی درمی‌یابد که او همان گراهام برتون است.
راوی و قهرمان داستان لوسی نام دارد و سفرش به شهری که ساخته ذهن نویسنده است، به محور داستان تبدیل می‌شود. لوسی مملو از غم و غصه است و احساس تنهایی می‌کند. او پس از یک فاجعه خانوادگی، به شهر ویلت (یک شهر خیالی فرانسه‌ زبان) می‌رود تا در آن‌جا در مدرسه‌ای دخترانه به تدریس مشغول شود.
اما سرنوشت برای لوسی ماجراهای مهیج و همچنین عاطفی‌ای رقم می‌زند. مخاطب در رمان ویلت شاهد کشمکشی درونی بین سرخوردگی اجتماعی و آرمان‌های فردی است، همچنین لوسی داستان ما، سفری پرماجرا را آغاز کرده که او را به شهر ویلت می‌رساند.
شهری که در آن با فرهنگ و مذهبی متفاوت رو به رو می‌شود و دل به مردی می‌سپارد که به دلیل تفاوت‌ها و فشارهای اجتماعی نمی‌تواند با او ازدواج کند. برونته در این اثر هم مانند رمان مطرحش «جین ایر» از تجربیات شخصی‌اش بهره می‌گیرد و تنهایی‌های زنی را نشان می‌دهد که نمی‌تواند آن طور که می‌خواهد زندگی کند.
کتاب ویلت آخرین و پخته‌ترین اثر شارلوت برونته، رمانی است اصیل و نمونه کلاسیکی از آنچه در نقد ادبی به «آشنایی زدایی» معروف است. قهرمان داستان دختری است بی‌چیز اما جسور که زندگی کسالت‌بار را برنمی‌تابد و با اعتقاد کامل به فضیلت‌های اخلاقی به کام اجتماع می‌رود. شارلوت برونته ما را به سفری می‌برد برای کشف زوایای پنهان خیال و اندیشه زنانه.»

اطلاعات بیشتر

نویسنده

شارلوت برونته

مترجم

رضا رضایی

تعداد صقحات

717

حجم (مگ)

9.2

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی 2494579
سرشناسه برونته‌، شارلوت‌، 1816 – 1855 م
Bronte, Charlotte
عنوان و نام پدیدآور ویلت/شارلوت برونته ؛ ترجمه رضا رضایی.
مشخصات نشر تهران: نشر نی ، 1390.
مشخصات ظاهری 711ص.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی‌: Villette.
یادداشت این کتاب در سا‌ل‌های مختلف توسط ناشرین متفاوت منتشر گردیده است‌.
یادداشت چاپ سوم: 1392.
یادداشت واژه‌نامه.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 19م.
شناسه افزوده رضایی‌، رضا، 1335 -، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/ب49و9 1390
رده بندی دیویی 823/8

دیدگاهی دارید؟