چگونه کتاب مورد نظر خود را امانت بگیرید!

کتاب هایی وجود دارند که امکان دانلود آن ها به دلیل حق نشر آنها وجود ندارد. کتابخانه فانوس در نظر دارد به شیوه ای مشابه کتابخانه عمومی، این کتاب ها را بصورت مطالعه آنلاین به کاربران خود امانت دهد (امکان دانلود وجود ندارد). این شیوه به خصوص برای کتاب های کمیاب و خاص کاملا نتیجه بخش و مفید است به امید آنکه بتوانیم کتاب خواندن را ساده تر کنیم.

برای دستیابی به این کتاب ها ،پس از تهیه اشتراک فعال، در صفحه کتاب مورد نظر و در بخش نظرات ، تقاضای خود را ارسال کنید (کافی است متنی حاوی قصد امانت گرفتن کتاب را در بخش نظرات ارسال کنید.)*. پس از درخواست تقاضای شما، مسئول کتابخانه، کتاب مورد نظر شما را  بررسی و تایید می نماید. در اینصورت با ورود به حساب خود و مراجعه به صفحه کتاب مربوطه در صورت تایید امانت، متن “”این کتاب در امانت شما قرار گرفت”” را مشاهده خواهید کرد (این روند در کمتر از ۱۲ ساعت انجام می شود).

در لینک زیر ، نمونه یک کتاب که مطالعه آنلاین آن فعال است را مشاهده کنید.

نمونه کتاب امانت گرفته شده در صفحه موبی دیک را مشاهده کنید!

کتاب های امانت گرفته ی هر شخص، فقط برای خود فرد قابل مطالعه بوده و تا زمان بازگرداندن کتاب، فعال خواهد بود، سیستم امانت کتاب ها، فقط در حالت ” اشتراک فعال ” قابل استفاده است. هر کاربر فعال می تواند حداکثر ۵ کتاب در دوره را امانت بگیرد.

پیشنهاد می شود کتاب های امانت گرفته شده را به کتابخانه شخصی خود اضافه کنید. برای مطالعه از ابزار بزرگنمایی یا تمام صفحه استفاده کنید. مطالعه کتاب ها در صفحات بزرگ نظیر رایانه و تلوزیون پیشنهاد میشود.

نمونه کتاب صوتی امانت گرفته شده موبی دیک

برای مشاهده کتاب ها حتما در سایت ورود (login) کنید.

نمونه کتاب چندرسانه ای امانت گرفته شده

در طرح زیر اطلاع نگاشت (اینفوگرافی) امانت یک کتاب تا کتاب بعد را مرور کنید.

اینفوگرافی امانت کتاب
اینفوگرافی امانت کتاب

(کتاب های ممنوعه امکان امانت گرفتن ندارند)