راهنمای استفاده از کتابخانه

سلام خدمت شما کتاب دوست عزیز

در این کتابخانه سعی شده است تا حد امکان ساده ترین روش های استفاده از کتاب ها استفاده شود ولی ممکن است سوالاتی برای شما پیش آید که جواب آن را در این مقاله بیابید.

کتاب هایی که در این کتابخانه گردآوری شده است عموما نسخه Pdf و اسکن شده از کتاب ها هستند. (می توانید اطلاعات کتاب را در گزینه بیشتر در صفحه هر کتاب مشاهده کنید. لطفا به نسخه خطی (قدیمی بودن) کتاب و یا اسکن شده (کتاب های چاپی) یا تایپی بودن pdf توجه کنید).

نسخه کتاب های قابل دسترس عموما قدیمی بوده و حداقل ۵۰ سال از انتشار آنها میگذرد. (مشاهده قوانین حق تالیف) برای تمامی این کتاب ها (قابل دانلود) پیغام زیر را مشاهده خواهید کرد:

برای دانلود کتاب ها، لطفا اشتراک فعال تهیه کنید.

برای کتاب های مسدود شده (به جز کتاب های ممنوعه) امکان امانت گرفتن کتاب فراهم شده است. (شرایط امانت گرفتن کتاب)

همچنین کتاب های صوتی موجود نیز عموما روخوانی کتاب توسط یک گوینده می باشد ولی نمایشنامه ها برخلاف تک گویی ، حاصل اجرای گروهی از هنرمندان بوده است که بدلیل نوع خاص اجرا ، معمولا  اقتباسی (برداشت آزاد) از اثر اصلی میباشند.

کتاب های دارای اصالت و شناسنامه، دارای صفحه ای در قفسه کتابخانه هستند که با پروفایل نویسنده شان متصل شده اند اما مقالات نویسندگان، معمولا در پروفایل نویسنده قابل دسترس هستند.

در کلِ این کتابخانه لینک ها بصورت درشت و آبی رنگ نمایش داده شده اند و در غیر این صورت! (کتاب های بدون لینک) منبعی برای کتاب های نامبرده شده در هر کجای سایت در سرور ها موجود نیست. کتاب هایی که بنا به درخواست ناشر یا مولف، حذف شده و یا خلاف قوانین سایت بوده فاقد امکان دانلود هستند.

۱ – پس از ثبت نام و یا ورود به کتابخانه ، هر کاربر به عنوان یک عضو عادی شناخته می شود و به صورت پیش فرض فقط امکان مشاهده مطالب عمومی را دارد.

در این حالت چنانچه وارد پیشخوان کتابخانه شوید پیغام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

راهنمای ورود 1
2 – با انتخاب عضویت فعال پنل شما به صورت زیر تغییر خواهد کرد.
راهنمای ورود 2
3- چنانچه عضویت شما در طول دوره به پایان رسده باشد پیغام زیر را در پیشخوان مشاهده خواهید کرد.
راهنمای ورود 3
4 – در هر قسمت از صفحات کتاب ها دارای اطلاعاتی برای مفید تر شدن کارایی کتابخانه افزوده شده است.

راهنمای ورود 4

راهنمای ورود 5
6 – در صورت فعال بودن حساب شما مقالات متعددی در نقاط مختلف سایت با توجه به موضوع در دسترس خواهند بود.
راهنمای ورود 6
7 – با نظرات خود بصورت ستاره ای یا متنی برای کتاب ها، باعث نمایش بهترین کتاب ها از “دیدگاه کاربران” خواهید شد که باعث انتخاب بهتر دیگر کاربران میشود.