0

مرگ راجر آکروید (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

مرگ راجر آکروید

«هرکول پوآرو» کارآگاهی است که قبلاً عضو نیروی پلیس بلژیک بوده و حالا به انگلستان آمده و کارآگاه خصوصی شده است. این شخصیت خاص و خارق‌العاده را «آگاتا کریستی» نویسندهٔ شهیر انگلیسی، خلق کرده است. او را می‌توان در کنار «خانم مارپل» و «شرلوک هولمز» از مشهورترین شخصیت‌های داستانی تاریخ «ادبیات پلیسی» دانست. پوآرو شخصیت اصلی بیش از سی داستان بلند و بیش از پنجاه داستان کوتاه است. این سخن معروف پوآرو را به یاد داریم: «کار درست همیشه در درون انسان انجام می‌شود، همه چیز بر عهده سلول‌های خاکستریاست. هیچ وقت این سلول‌های کوچک را از یاد مبر دوست من!» امیدواریم از شنیدن این داستان معمایی و پلیسی لذت ببرید.

اهالی روستای «کینگز آبوت» همه از مرگ خانم «فرارز» حرف می‌زنند. او یکی از بیماران «دکتر شپارد» است. درظاهر خانم فرارز به علت مصرف بیش از حد دارو فوت کرده، اما بسیاری از اهالی روستا معتقدند که به‌خاطر عذاب وجدان قتل شوهرش، خودکشی کرده است.

در یک شهرک کوچک، پس از مرگ بیوه‌ای جوان و ثروتمند، نامزد او یعنی «راجر آکروید» هم که یکی از افراد بانفوذ منطقه است، به قتل می‌رسد. پلیس در تحقیقاتش متوجه می‌شود که کسی از خانم «فرارز» اخاذی می‌کرده و چون آکروید از نامش باخبر شده، به قتل رسیده است. «فلورا»، برادرزاده آکروید، با اصرار از کارآگاه مشهور «پوآرو» می‌خواهد تا قاتل را پیدا کند.
پوآرو از دکتر «شپارد» که جسد آکروید را پیدا کرده، می‌خواهد تا در تحقیقاتش به وی کمک کند. پوآرو معتقد است که تمام ساکنان «فرنلی» چیزی را از او پنهان می‌کنند… سپس هرکدام از آنها به نزد پوآرو می‌آیند و رازی را که پنهان کرده‌اند، ابراز می‌کنند. البته همه اینها درحالی اتفاق می‌افتد که «رالف»، پسر خوانده آکروید، بی هیچ نشانی مهمان‌خانه را ترک کرده و مظنون به قتل پدرخوانده‌اش است. اما پوآرو عقیده دارد که شواهد به دقت چیده شده‌اند تا رالف مظنون اصلی به نظر برسد. پوآرو از بازرس می‌خواهد تا خبر دستگیری رالف را در روزنامه‌ها اعلام کنند….

*فیلم:
Neudacha Puaro فیلمی روسی(۲۰۰۲)
le meurtre de roger ackroyd (۲۰۰۴)
Murder of Roger Ackroyd (۲۰۰۷)

*این کتاب در ایران در سال ۱۳۷۲ توسط نشر قطره و با ترجمه خسرو سمیعی،به بازار نشر آمد؛ همچنین نشر هرمس نیز با همین ترجمه این کتاب را چاپ کرده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آگاتا کریستی

عوامل

کارگردان
جواد پیشگر
ترجمه / اقتباس شنیداری
شهلا دباغی
تهیه‌کننده رادیویی
مهتاب امینی
سردبیر رادیویی
مهدی شرفی
افكتور
محمدرضا قبادی فر
صدابردار
امیر میریان

گویندگان

شهین علیزاده , میكائیل شهرستانی , مظفر مقدم , صدیقه كیانفر , احمد آقالو , رضا عمرانی , احمد گنجی , همایون ایران پوی , محمد عمرانی , شهین نجف زاده , فریبا متخصص , علی عمرانی , فریبا طاهری , صفا آقاجانی , مجید حمزه

حجم (مگ)

44

مدت زمان (دقیقه)

135

دیدگاهی دارید؟