0

 

 

دو زن (صوتی)


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

دو زن

.

آلبرتو موراویا، نویسنده‌ی مشهور ایتالیائی، بسال ۱۹۰۷ در شهر رم بدنیا آمد. پدرش آرشیتکت بود، و آلبرتو در کودکی و نوجوانی برغم بیماری، زبان فرانسه و انگلیسی و آلمانی را آموخت؛ و هنگامی که در سال ۱۹۲۵ اولین نوول‌اش را نگاشت، خبرنگار مطبوعات تورین، در پاریس و لندن بود.

در سالهای آخر حکومت فاشیست، کتابهایش ممنوع اعلام گردید، و موراویا ناگزیر مقالاتش را با نام مستعار می‌نوشت؛ و آنگاه که نیروهای نازی، ایتالیا را اشغال کردند، موراویا در کوهستان مخفی شد و تا مه ۱۹۴۴، سال سقوط حکومت نازیها در کوهستان باقی ماند…

…چزیرا دختری روستایی است که زن دکان دار رمی نسبتا پولداری می شود که بسیار مسن تر از اوست . چزیرا به این مسائل اهمیتی نمی دهد همواره وفادار و پاک دامن است و برایش مهم خانه و مغازه شوهرش است . پس از چندی شوهرش فوت می کند و زن همه تلاشش را متوجه دختر یکی یکدانه و عزیز رزیتا  می کند . رزیتا دختری جوان و شدیدا معصوم و نجیب است .

آنها روزگار خوشی دارند تا زمانی که جنگ شدت می گیرد خطر حمله آلمان ها قوت بیشتری گرفته و مادر و دختر رهسپار روستای مادر می شوند … کتاب شرح سفر دو زن تنها در بحبوحه جنگ ، قحطی ، فحشا ، تنگ نظری مردم و … است .

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آلبرتو موراویا
شیوا رویگریان

گوینده

هما سادات حسینی

حجم (مگ)

200

مدت زمان (دقیقه)

860

دیدگاهی دارید؟