0

آوریل شکسته

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

آوریل شکسته

کتاب “آوریل شکسته” اثر نویسنده آلبانیایی تبار “اسماعیل کاداره” یکی از خواندنی ترین و قابل تأمل ترین آثاری است که می توان برای خواندن انتخاب کرد.
این کتاب از قدرت بی رقیب و بلامنازع آداب و سنن حکایت می کند و داستانی است از فرمانرواییِ سنت ها و عرفی که در قالب “قانون” همه مردم باید مطیع آن باشند؛ کسانی که با رضایت خاطر به قوانین و قضاوت ها تن می دهند و نسل از پیِ نسل به قوانین وفادارند.

داستان در قرن بیستم و در کوهستان ها و فلات های کشور آلبانی جریان دارد وقتی که در اواخر ماه مارس، “گئورگ” انتقام خونِ برادرش را می گیرد.
“گئورگ” جوانی ۲۶ ساله است که مطابق قانونِ کوه نشینان وظیفه انتقام گرفتن خون برادرش بر عهده او گذاشته شده است و طبق همان قانون، پیراهنِ خونیِ برادرش بر سر درِ خانه آنها به نشانه خون خواهی و انتقام آویزان است و زرد شدن خونِ روی آن نشان از ناراحتی مقتول از نگرفتن انتقام و تأخیر در این امر است…!
داستان با انتقام گئورگ آغاز می شود. پس از آن طبق رسم و سنت کوه نشینان، به گئورگ مهلت یک ماه فرصت داده می شود که در این زمان کارهای عقب افتاده اش را انجام دهد و فقط در محل هایی رفت و آمد کند، که طبق قانون خونریزی در آنها ممنوع است.
از سوی دیگر قاتل ها باید خون بهایی از طرف خانواده قاتل به فردی به نام “شاهزاده” بپردازند؛ وظیفه شاهزاده حفاظت از قوانین است. از این رو گئورگ راهیِ قصر شاهزاده می شود در این میان نویسنده ای پایتخت نشین برای تحقیق در مورد زندگی کوه نشینان و آداب و رسوم آنان به فلات آمده و به صورت غیر مستقیم داستان زندگی او و همسرش با خون و مرگ و خون خواهیِ کوه نشینان پیوند می یابد…

اطلاعات بیشتر

نویسنده

اسماعیل کاداره

مترجم

قاسم صنعوی

تعداد صفحات

218

حجم (مگ)

2.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

مؤلف: اسماعیل کاداره
ناشر: نشر مرکز
مترجم: قاسم صنعوی
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 891.9913
سال چاپ: 1374
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 3030 نسخه
تعداد صفحات: 215
قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

دیدگاهی دارید؟