0

اسباب نزول آیات قرآن کریم

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

اسباب نزول آیات قرآن کریم

کتاب اسباب نزول آیات قرآن کریم ، ترجمه کتاب : لباب النقول فی أسباب النزول جلال الدین سیوطی می باشد که به بیان دلایل و علل نزول آیات قرآن کریم پرداخته است .

مسلمان‌ها از آغاز نزول این کلام الهی همواره به جنبه‌های مختلف آن به تحلیل و تفسیر پرداخته اند، عده‌ای اعجاز علمی آن را بیان داشته اند،

گروهی خصوصیات فصاحت و بلاغت آن را روشن نموده اند. چنانچه عده‌ای دیگری اسباب نزول تعدادی از آیه‌های آن را ذکر کرده اند. در این راستا دانشمندان بزرگ جهان اسلام علامه جلال الدین سُیوطی اسباب نزول بسیاری از آیات را در کتاب «لباب النقول فی أسباب النزول» جمع کرده و این کتاب در سال ۱۴۲۳ تحقیق شده است.

چون این کتاب به زبان عربی بود و همگان نمی‌توانستند از آن بهره ببرند. بنابراین، به زبان فارسی ترجمه شد تا همگان از این کتاب پربها در راه فهم معانی قرآنکریم استفاده کنند، خصوصاً در شرایط کنونی که مسلمان‌ها به معارف سودمند و جامع اسلام که قرآن اساس استوارش است، بیشتر نیاز دارند.

به خوبی آشکار است که قرآن کریم ، این کتاب مقدس آسمانی با دستورات حیات بخش و جاویدانش تحول بس بزرگ و ارزشمندی را به زندگی مادی و معنوی بشر به ارمغان آورد ، انسان را از گمراهی و فساد به ساحت ترقی و سعادت هدایت کرد و جهل و تاریکی را نابود و آگاهی ، عدالت خواهی ، آزادی و آزادگی را جاگزین نمود و با علم و حکمت ، بهترین و عالی ترین نظام نجات بخش و قانون استوار را در سیاست و حکومت و اداره ی کشور برای خیر و صلاح جهانیان با خود آورد و انسان مظلوم را به مبارزه علیه استبداد و ستمگری دعوت نمود و به او آموخت که از تفرقه و گرایش های گوناگون بپرهیزد و به اطراف عقیده به خدا جمع شود ….

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ﺟﻼل اﻟﺪﻳﻦ ﺳﻴﻮﻃﻲ

مترجم

عبدالکریم ارشد

تعداد صفحات

596

حجم (مگ)

4

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟