0

مادران و دختران (کتاب دوم)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

مادران و دختران (کتاب دوم): دده قدم خیر

مادران و دختران نام با مسمایی برای رمان چهار جلدی مهشید امیر شاهی است. این رمان که سرنوشت اجتماعی ایران طی قرن گذشته است از ورای سرگذشت خانواده ای ایرانی بیان شده است. تعداد شخصیت های داستان بسیار زیاد (به قولی صد و بیست تن) است و از بیشتر طبقات جامعه نمونه ای در خود دارد که نویسنده یک یک آنها را به نیروی قلم بر صفحه کاغذ طراحی کرده و به سرانجام رسانده است.
کتاب نخست: عروسی عباس خان
کتاب دوم: دده قدم خیر
کتاب سوم: ماه عسل شهربانو
کتاب چهارم: حدیث نفس مهر اولیا

کتاب دوم، دده قدم خیر، به زندگی دختران شاهزاده امیرزاده خانم می پردازد که از میان آنها مهر اولیا همسر امیرخان – پسر کوچک منزه السلطنه – شده است.
دده قدم خیر – از کنیزان امیرزاده خانم – که زنی است محکم و استوار شخصیت محوری داستان را تشکیل می دهد ولی ماجراهایی که بر دیگر شخصیت ها هم می گذرد هر کدام داستان جذاب و کاملی است: عشق ماه طلعت دختر اول امیرزاده به شوهرش مؤیدالاسلام – ناسازگاری دختر دیگر، مهربانو، با همسرش، ابوالحسن – زناشویی ماه منیر با هاشم – زاده شدن فرزند دوم مهراولیا و امیرخان – خود کشی پدر سرور – غم های سردار مفخم و…و…
داستان به سالهایی باز می گردد که دادگستری نوین توسط علی اکبر داور پایه ریزی شده است و به بعد از ماجراهای شهریور بیست پایان می گیرد.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

مهشید امیرشاهی

تعداد صفحات

251

حجم (مگ)

6.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟