0

خانم دالووی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

خانم دالووی

کتاب خانم دلوی نوشتهی ویرجینیا وولف نویسندهی انگلیسی است. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۹۲۵ منتشرشده است و بلافاصله بعد از انتشارش به یکی از پرمخاطبترین کتابهای وولف تبدیل شد و فروش خوبی داشت. ویرجینیا وولف در مقدمهی کتاب خانم دلوی مینویسد: «برای نویسنده حرف زدن درباره کارش دشوار و شاید ناممکن است. هرچه داشته که بگوید، به کاملترین و بهترین وجهی که در توانش بوده، در متن خود کتاب گفته است.

اگر نتوانسته همان‌جا منظور خود را برساند، خیلی بعید است بتواند در چند صفحه مقدمه یا مؤخره این کار را بکند. و ذهن نویسنده ویژگی غریب دیگری هم دارد که باز برای پیشگفتار نوشتن مساعد نیست. ذهن او با مولودش همان‌قدر نامهربان است که گنجشک ماده با جوجه‌هایش. همین‌که جوجه‌ها بتوانند پرواز کنند، باید پرواز کنند؛ و زمانی که پرپرزنان از لانه بیرون می‌پرند. مرغ مادر شاید به فکر تخم‌گذاری بعدی است. به همین ترتیب، وقتی کتابی چاپ و منتشر می‌شود، دیگر به نویسندهاش تعلق ندارد؛ آن را به دیگران می‌سپارد.»

کتاب خانم دلوی یکی از مهم‌ترین نوشتههای ویرجینیا وولف است. این رمان به‌عنوان یکی از مشهورترین کتاب‌های جنبش فمینیسم است که خواندنش به همه بانوان و علاقه‌مندان ادبیات پیشنهاد میکنیم. کتاب خانم دلوی علاوه بر اینکه داستان زیبایی دارد، خواننده را به تفکر عمیق وامی‌دارد. این نکته دقیقه همان چیزی است که در ادبیات معاصر گم‌شده است.

 

 

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ویرجینیا وولف

مترجم

پرویز داریوش

تعداد صقحات

223

حجم (مگ)

2.4

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

مؤلف: ویرجینیا وولف
ناشران: رواق، زمان نو
مترجم: پرویز داریوش
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 823.91
سال چاپ: 1362
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 3000 نسخه
تعداد صفحات: 223
قطع و نوع جلد: رقعی

دیدگاهی دارید؟