0

مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)

این بیانیه نگاهی عمیق به گذشته دارد و افق آینده کشور را ترسیم کرده که همان رسیدن به تمدن عظیم اسلامی و اتصال آن به منبع اصلی نظام آفرینش یعنی حضرت ولیعصر(علیه‌السلام) است.
از این رو حجه الاسلام و المسلمین قرائتی در نوشتاری به تشریح مبانی قرآنی این بیانیه پرداخته و با بیان صدها آیه و روایت جایگاه و خواستگاه عبارات و کلمات آن را بیان کردند.

«بر همه لازم است به پیام حضرت مهدی(عج) توجه شود که فرمود: فقهای عادلی که مخالف هوی هستند، جانشینان ما هستند و در حوادث به آن‌ها مراجعه کنید. «وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَهُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاهِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَ أَنَا حُجَّهُ اللَّهِ عَلَیْهِ». (الغیبه، ص۲۹۱) امروز فقیهی که مورد انتخاب علما قرار گرفته و وظیفه همه ما اطاعت از اوست، مقام معظم رهبری است که در حوادث واقعه باید از فرمان و پیام او اطاعت کنیم.
بهترین پیام، بعد از ده‌ها سال تجربه و مدیریت و حکومت، بیانیه اخیری است که در ۲۲ بهمن ۹۷ از طرف ایشان صادر شده است. این نامه که نتیجه عمری تجربه همراه با تقوا و بصیرت است، ما را بر آن داشت که گوشه‌ای از مبانی قرآنی و روایی آن را بیان کنیم و در خط امام رضا علیه‌السلام قرار بگیریم که فرمود: هرگاه از ما جمله‌ای شنیدید، مبانی قرآنی آن را از ما بپرسید تا بدانید که سخنان ناب اهل‌بیت علیهم‌الاسلام برخاسته از قرآن است.»

توضیحات تکمیلی

نویسنده

محسن قرائتی

تعداد صفحات

67

حجم (مگ)

2.2

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟