0

حکایت های آنتونیوی پیر

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

حکایت های آنتونیوی پیر

از اول ژانویه ۱۹۹۴ مکزیک شاهد پدیده ای است که این کشور را در همه ابعاد خود تحت شعاع قرار داده است: پدیده زاپاتیسم. ارتش زاپاتیستی آزادیبخش ملی و سخنگوی آن معاون فرمانده مارکوس تنها بعنوان یک جریان سیاسی مطرح نیستند. از سازمان های توده ای گرفته تا جنبش زنان، از دستفروشان خیابانی تا جنبش های دانشجویی مخالف با خصوصی کردن دانشگاهها، و از انتخابات پارلمانی تا مبارزات مسلحانه بومیان برای احقاق حقوقشان، هر یک بنوعی مهر زاپاتیسم را بر پیشانی دارد…

*معاون فرمانده شورشی مارکوس(نویسنده) سخنگوی ارتش رهایی‌بخش ملی زاپاتیستا در مکزیک است. وی همچنین نویسنده، شاعر سیاسی و مخالف سرسخت جهانی‌سازی، سرمایه‌داری و نئولیبرالیسم است. از این چریک معروف، در ادبیات سیاسی به عنوان چه گوارای نو و پسامدرن یاد می‌شود. او در مکزیک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

ارتش رهایی‌بخش ملی زاپاتیستا (ELZN) گروه انقلابی مسلحی است که در چیاپاس یکی از فقیرترین ایالت‌های مکزیک پا گرفت. پایگاه اجتماعی انقلابیان زاپاتیستا عمدتاً بومی می‌باشد- سرخ پوستان ساکن نواحی جنوب مکزیک- اما بخش مدنی مرتبط با جنبش نیز موفق به جلب حامیان داخلی و بین‌المللی بسیاری از راه شبکه ارتباطات جهانی شده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

مارکوس

مترجم

بهرام قدیمی

تعداد صفحات

124

حجم (مگ)

1.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟