0

ماجراهای هاکلبری فین

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

ماجراهای هاکلبری فین

ماجراهای هاکلبری فین رمانی اثر مارک تواین است که در سال ۱۸۸۴ برای اولین بار چاپ شد. این کتاب در پی رمان تام سایر منتشر شد.

داستان

هاکلبری فین نوجوانی است که از پدری الکلی متولد می‌شود. و بعد از چند سال، پدرش گم می‌شود بعد او با تام سایر دوست می‌شود. او را به‌دست فردی به نام بیوه می‌سپارد.و همراه با خواهرش دوشیزه واتسون زندگی می‌کند که یک برده سیاه به اسم جیم دارد. پدرِ هاکلبری فین بالاخره به روستایشان می‌آید و هاک را به کلبه‌ای وسط جنگل می‌بَرَد. هاک پس از چند روز از آنجا فرار می‌کند و… ک

تاب ماجراهای هاکلبری فین (Adventures of Huckleberry Finn) در حقیقت جدال هاک با وجدانش است که در طول قصه سبب اتفاقات مختلفی می‌شود. او بی‌سر و پا و کم‌سواد بوده و در همه‌ی دوران زندگی‌اش به او آموخته‌اند که سیاهان انسان‌هایی فرومایه و درجه دو هستند. در واقع داستان هول محور همین تفکر متمرکز است.

اما در نهایت هاک که در طول زندگی‌اش هیچ دوست واقعی نداشته، درمی‌یابد که نژاد و رنگ پوست نمی‌تواند سبب برتری و کمال افراد شود برای همین مردی سیاه پوست نزدیک‌ترین و بهترین دوست او شده و ماحصل این دوستی ماجراها و اتفاقات جذابی است که برای این دو شکل می‌گیرد.

در این کتاب مارک تواین (Mark Twain) با استفاده از دیالوگ‌های جذاب و پیچیده تبحر نویسندگی‌اش را به خوبی به رخ می‌کشد. همچنین لازم به ذکر است با وجود این که به غیر از تکرار یک شخصیت، وقایع به هم مرتبط نیستند اما این داستان در حقیقت جلد دوم کتاب ماجراهای تام سایر به شمار می‌آید.

ترجمه‌های فارسی

  • هکلبری فین، ابراهیم گلستان، ۱۳۲۸
  • بردهٔ فراری (سرگذشت هاک فین)، جواد محبی، ۱۳۳۴
  • ماجراهای هاکلبری فین، هوشنگ پیرنظر، ۱۳۳۹
  • ماجراهای هاکلبری فین، شهرام پورانفر، انتشارات زرین، تهران، ۱۳۶۲ (کتاب توسط ناشران مختلفی همچون مهتاب و ارسطو تجدیدچاپ شده‌است)
  • سرگذشت هکلبری فین، نجف دریابندری، انتشارات خوارزمی، تهران، ۱۳۶۶
  • ماجراهای هاکلبری فین محسن سلیمانی، نشر افق (متن کوتاه‌شده)، ۱۳۸۶
  • ماجراهای هاکلبری فین، کیومرث پارسای، انتشارات ناژ، ۱۳۹۰

نسخه های دیگر این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

مارک تواین

مترجم

شهرام پورانفر

تعداد صقحات

201

حجم (مگ)

3

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟