0

 

 

همراه آهنگ‌های بابام (صوتی)

توضیحات

همراه آهنگ‌های بابام

کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام اثر نویسنده‌ی معاصر علی اشرف درویشیان، شامل شش داستان کوتاه که تصویری از مسائل جامعه، مسائل طبقات فرودست، آرزوها و آمال و جلوه‌ای از زندگی مردمان جامعه است. این کتاب با صدای گوینده‌ و نویسنده‌ی مازندرانی علی دنیوی ساروی ارائه شده است.

داستان‌های کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام (With my father’s melodies) از زبان کودک روایت می‌شود، اما قصه، قصه کودک نیست و روایت‌ها و گره‌های داستانی موجود در کتاب خواننده بزرگ‌سال را مجذوب می‌کند، داستان‌های کتاب به سرعت اوج می‌گیرند و گره‌افکنی می‌کنند و همین امر باعث درگیر شدن مخاطب با کتاب می‌شود.

داستان همراه آهنگ‌های بابام با عنوان استعاری‌اش داستان همراهی ماست؛ دعوت نویسنده به‌همراهی با فرودستانی که سرمایه‌داری همه‌چیزشان را گرفته و آن‌ها را بی‌مصرف، علیل، اخته و بی‌معنی کرده است، همراه آهنگ‌های بابام داستان همراهی با غم‌ها و محبت‌ها داستان سرکوب‌هاست؛ داستان داراها و ندارها، داستان بالا و پایین‌ها داستان آقایان و حمال‌زاده‌هایی که دچار تراژدی توسعه‌اند؛ تراژدی فاوست. داستان قربانی کردن ارزش‌ها و اخلاق به‌دست فاوست و برآمدن مفیستوفلس از دل جامعه‌ی آنان. همراه آهنگ‌های بابام به‌درستی با روح انتقادی و شکل ساده‌اش تعریفی از انسان کرمانشاهی یا به‌ شکلی کرمانشاه به‌عنوان یک مجاز مرسل از کل جهان‌هایی است که کارگران در آن زندگی می‌کنند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

علی اشرف درویشیان

گوینده

علی دنیوی ساروی

حجم (مگ)

37

مدت زمان (دقیقه)

150

دیدگاهی دارید؟