0

مسیح هرگز به اینجا نرسید

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

مسیح هرگز به اینجا نرسید

این کتاب , خاطرات تبعید دو ساله کارلو لوی پزشک ،نقاش و نویسنده ایتالیایی به یک منطقه روستایی در جنوب آن کشور در دوران حکومت فاشیستی موسولینی است (به طور دقیق سالهای ۱۹۳۵ و ۱۹۳۶). در ابتدا نویسنده از قولی که به روستاییان بابت بازگشت خود به میان آنها داده است یادی می کند, عهدی که به آن وفا نکرده است اما حالا این پزشک تبعیدی با نوشتن این خاطرات به میان روستاییان باز می گردد.

او در میان خاطراتش البته به نوعی به تحلیل اوضاع اجتماعی اقتصادی روستا می پردازد و از این حیث کتاب ارزشمندی است. خواندن این کتاب را به علاقمندان مبحث جامعه شناسی روستایی توصیه می کنم.
نام کتاب برگرفته از جمله ضرب المثل گونه ایست که مردم آن مناطق تکرار می کردند: ما مسیحی نیستیم. آدم نیستیم. آدم به حساب نیامدیم, بلکه حیوان, حیوان بارکش و حتی بدتر از حیواناتیم… مسیح در ابولی (Eboli) متوقف ماند. این جملات بدین مفهوم است که نه مسیح و نه پیشگامان تمدن نوین و نه سیاستمداران و حکومتگران , هیچکدام زحمت درک و فهم مشکلات و نیازهای این مردم را به خود ندادند: )هیچ کس به اینجا نیامد. مگر در مقام یک خریدار, یک دشمن و یا یک دیدار کننده عاجز از درک موقعیت.
امروز نیز همانند سه هزار سال قبل از میلاد مسیح , فصلها بر رنج طاقت فرسای کشاورزان سپری می شود; هیچ پیام انسانی و یا الهی به این فقر تغییر ناپذیر نرسیده است. به زبان دیگری صحبت می کنیم: زبان ما اینجا غیر قابل فهم است.)
نام اصلی این کتاب مسیح در ابولی متوقف ماند ، می باشد.بر اساس این کتاب فیلمی با همین نام توسط فرانچسکو رزی کارگردان ایتالیایی (و با بازی جیان ماریو ولونته) ساخته شده که ظاهراً آنگونه که می گویند فیلم مقبولی است.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

کارلو لوی

مترجم

محمدحسین رمضان کیایی

تعداد صقحات

287

حجم (مگ)

4.9

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌80-8267
سرشناسه لوی، کارلو، 1902 – 1975م.
Levi, Carlo
عنوان و نام پدیدآور مسیح هرگز به اینجا نرسید/ کارلولوی‌؛ ترجمه محمدحسین رمضان‌کیایی‌.
مشخصات نشر تهران‌: شهر کتاب‌، هرمس (کیمیا)، 1383.
مشخصات ظاهری 283 ص‌؛ .م‌س 2012
فروست مجموعه ادب خیال‌. داستانها و افسانه‌ها؛ 7.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی‌: .Cristo sie fermato a Eboli
یادداشت چاپ دوم: 1389.
موضوع لوی، کارلو، 1902 – 1975م.– خاطرات
موضوع ایتالیا –آداب و رسوم و زندگی اجتماعی
شناسه افزوده رمضان‌کیایی‌، محمدحسین‌، مترجم‌
رده بندی کنگره DG441/ل9م5 1383
رده بندی دیویی 945/7

دیدگاهی دارید؟