0

بیشعوری (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

بیشعوری

«من بیست سال آزگار یک بیشعور تمام عیار بودم». این اعتراف صریح نویسنده کتاب صوتی «بیشعوری»، «خاویر کرمنت»، است. نسخه ابتدایی این کتاب صوتی در سال ۱۹۹۰ منتشر شد. کتابی که حقیقتا بیشعوری و تاثیر شگرف آن در عصر حاضر را به‌صراحت بیان می‌کند. «محمود فرجامی»، کتاب بیشعوری را در سال ۱۳۸۶ در ایران ترجمه کرد و مدت‌ها در صف مجوز نشر قرار گرفت. پس از آن با نشر نسخه الکترونیکی و فیزیکی کتاب، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرد.

خاویر کرمنت با اتفاقاتی که در زندگی شخصی‌اش رخ می‌دهد، متوجه می‌شود که دچار «بیشعوری» شده است؛ اتفاقی که می‌توان آن را یک بیماری تلقی کرد. نوعی بیماری که همه انسان‌ها ممکن است در طول زندگی دچار آن شوند!
کتاب صوتی بیشعوری به شما کمک می‌کند تا این بیماری را تشخیص دهید و این امکان ویژه را به شما می‌دهد تا با شنیدن کلمه «بیشعوری» برخی افراد و اسامی در ذهنتان مرور شود.
این کتاب صوتی، فرهنگ جامعی برای شناختن انواع رفتارهایی است که باعث رنجش افراد دیگر می‌شود. مجموعه‌ای از رفتارها، گفتارها و انتخاب‌هایی که درجه‌بندی‌های متفاوتی دارند و هر یک در نوع خود می‌توانند باعث آزار دیگران شوند.
کتاب بیشعوری خاویر کرمنت دارای ۵ بخش و ۲۵ عنوان است و در پایان هر قسمت تمرین‌هایی برای مخاطبان و شنوندگان این کتاب صوتی، در نظر گرفته شده است.

این تمرین‌ها به درک بهتر شما از مطالب ذکر شده، کمک می‌کند و اتفاقا اگر به جنبه طنز آمیز بودن این کتاب توجه کنیم، به روش جالبی برای فهم آن و بازگو کردنش برای دیگران دست یافته‌ایم.
این نکته که شاید شما نتوانید تعریف دقیقی از بیشعور بودن ارائه دهید، اما در عوض می‌توانید به سرعت آن‌ها را بشناسید، خود مقدمه‌ای برای تعریف عمومی این کلمه، یعنی بیشعوری، است.
ممکن است شنوندگان این کتاب، فکر کنند که بیشعوری کلمه‌ای عامیانه است و به کار بردن آن نوعی بی‌ادبی به حساب می‌آید و شاید فکر کنند که این واژه نمی‌تواند به عنوان یک اصطلاح پزشکی به کار برود. اما جالب است بدانید از نظر نویسنده، دادن این عنوان به فردی که دارای خصیصه‌های لازم برای بیشعور بودن (مانند نفرت‌انگیز، تندخو، متکبر، پرخاشگر و…) است، اولین و مهم‌ترین گام برای درمان این عارضه است. همچنین لازم است که فرد مذکور، خود این بیماری را به طور کامل قبول کند.
کتاب صوتی بیشعوری جملات زیبا و تاثیرگذاری دارد که می‌توان از آن‌ها لذت برد و در اکثر مواقع آن‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشت. بسیاری از مردم بخش‌های زیادی از این کتاب را به عنوان جمله‌های طلایی و با ارزش، در شبکه‌های اجتماعی و صفحات خود منتشر کرده‌اند که بسیار تامل برانگیزند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

خاویر کرمنت
محمود فرجامی

گوینده

میثم نیک نام

حجم (مگ)

95

مدت زمان (دقیقه)

320

دیدگاهی دارید؟


میهمان
abolfazlsol
5 روز 5 ساعت قبل

بعد از ثبت نام میگه باید اشتراک ویژه تهیه کتید.