0

دوشس خاموش

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

دوشس خاموش

دوشس خاموش یکی از موفق‌ترین و برجسته‌ترین رمان‌های دهه‌ی اخیر ادبیات ایتالیاست که در سال ۱۹۹۰ جایزه‌ی پریمیو کامپیلو را به خود اختصاص داده‌است. چاپ اصلی آن با تیراژی برابر با دو‌میلیون نسخه برای مدتی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌های ایتالیا بود.
مارینی در این کتاب، داستان خانواده‌ی اکریا را با یک شجره‌نامه آغاز می‌کند و بعد داستان عزیمت پدر و دختر ناشنوایش سر‌آغاز رمان خواندنی و جذاب وی می‌شود. این اثر به ۱۲ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده است.

دوشس خاموش حدیث زندگی ماریانا، دختری ناشنوا، ظاهراً عقب‌مانده و درونگرا و فراموش‌شده است که خاموشی را برمی‌گزیند تا هم نشنود و هم نگوید. این‌گونه او به جهان خیال‌بافی‌هایی پا می‌گذارد که در آن مرز واقعیت و وهم نامشخص است و معلوم نیست آن‌چه در ذهن تاریک وی می‌گذرد تا چه اندازه با واقعیت منطبق باشد. اما او با ازدواجی ناخواسته و به دنیا آوردن فرزندانی که هر کدام به شکلی زوال این خاندان را کامل می‌کنند شاهد پایان کار جهان اشراف و ظهور قدرتمندانه‌ی صنعتگران و تجار و سیاسیون می‌شود.

ماریانا، این زن خاموش که از بازی زندگی بیرون افتاده و شاهد آن همه است، راوی و نماینده‌ی پایان کار معصومیت خیالی جهان است. داسیا مارینی با برگزیدن سرگذشت این دوشس غریب رمانی آفریده است جهنمی و تماشایی؛ رمانی که نفس شکنجه و عذاب ابدی را مبدل به درک لحظه‌ی حال و پیش‌بینی آینده می‌کند….

دوشس خاموش که پس از یک وقفه پنج ساله، بازگشت خانم مارینی را به عرصه رمان نویسی تضمین کرد یکی ازموفق ترین و برجسته ترین رمان های دهه اخیر ایتالیاست که در سال ۱۹۹۰ جایزه پریمیو کامپیلو را به خود اختصاص داد.چاپ اصلی آن با تیراژی برابر ۲۰۰۰۰۰ نسخه برای مدت دوسال از پرفروشترین کتاب های ایتالیا بود.این رمان به بیش از دوازده زبان زنده دنیا از جمله فرانسوی، آلمانی، روسی و ژاپنی ترجمه شده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

داسیا مارینی

مترجم

محمد جواد فیروزی

تعداد صقحات

433

حجم (مگ)

10.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟