0

تفکرات تنهایی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

تفکرات تنهایی

تفکرات تنهایی نام یک کتاب ادبی است که توسط ژان ژاک روسو، نویسندهٔ اهل فرانسه نوشته شده‌است. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبی جهان است.

این کتاب را میتوان بعد از اعترافات خواند یعنی ادامه همان تفکرات است البته بی خیال تر و آرام تر. روسو آخرهای عمر خود را طی می کند و حوصله ثابت کردن چیزی را به کسی ندارد. حتی حوصله تفکر و بحث کردن با مردم را هم ندارد. البته در این کتاب هم نظریاتش در خصوص آرامش و شادی و زندگی جالبه . کتاب قرارداد اجتماعی آخرین کتابی است که حتما باید از روسو بخوانم.

روسو در این برهه زمانی از مردم رانده شده و به تنهایی خود مشغول است و تنها دغدغه او آرامش و شادی در این لحظات پایان عمر است و به شدت هم از مردم گریزان است یعنی مردم را به شکل دزدی میبیند که میخواهند آرامش او را بگیرند.

قسمتی از متن کتاب:
باز هم در این جهان تنها ماندم، نه برادری دارم نه قومی و نه دوستی که مرا بشناسد و یا از من یاد کند با این ترتیب در این اجتماع غیر از خودم کسی را ندارم. مردی که محبوب همه کس بود و افراد اجتماع را مانند خودش دوست داشت از طرف همان اجتماع رانده شد. آنها در عالم کینه و حسد نقشه کشیدند که چه نوع شکنجه در روح حساس من بیشتر اثر دارد و باتق=فاق ارائ تمام روابطی که مرا با دنیای خارج مربوط می ساخت قطع نمودند…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ژان ژاک روسو

مترجم

مجید پزشکپور

تعداد صقحات

186

حجم (مگ)

14.3

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟