0

نقطه ضعف

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

نقطه ضعف

ساماراکیس از روشنفکران آزاداندیش یونان است و در آثارش سخت بر اضطراب و پوچی حاکم بر دنیای امروز، انزوا و تنهایی انسان، خشونت و خودکامگی صاحبان قدرت می تازد. نقطه‌ ضعف پنجمین رمان ساماراکیس است و به باور یکی از منتقدان، در رده‌ بزرگ‌ترین آثار کافکا، اورول و کویستلر قرار دارد.

این رمان در عین این که یک رمان سیاسی و پلیسی است، یک رمان متافیزیکی، مانند ادیپ شهریار و جنایت و مکافات هم هست: مردی بی هویت در کشوری بی هویت…. نقطه‌ ضعف بی آنکه آشفته و درهم برهم باشد، سرشار از پیچیدگی است، و در آن از فرم و تکنیک جدیدترین هنرهای معاصر استفاده شده است: شکستگی و پراکندگی نقاشی کوبیستی، راز و رمز فیلم‌های آلن رنه، قطع زمان حال و برگشت به گذشته و تداخل نقش شخصیت‌های فیلم‌های برگمان، دلهره و وحشت فیلم‌های هیچکاک، تعهد در قبال آن‌چه اصالت دارد و برحق است در آثار سارتر، طغیان سیزیف‌وار کامو، مکالمه‌ ساده و بی پیرایه‌ رمان‌های همینگوی، و طنز جاودانی ولتر.

این کتاب در سال ۱۹۶۶ برنده‌ جایزه‌ دوازده‌تن یونان (مشهورترین جایزه‌ ادبی یونان) شد و در سال ۱۹۷۰ از طرف هیئت داوران فرانسه، به عنوان بهترین کتاب خارجی انتخاب شد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آنتونیس ساماراکیس

مترجم

مرتضی کلانتریان

تعداد صقحات

3

حجم (مگ)

257

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟