0

دیو!… دیو!

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

دیو!… دیو!

کتاب دیو!… دیو! شامل سه داستان : دیو دیو (در مورد حمله اعراب به ایران و اسیر شدن ارنواز است) ، وبا (در مورد مردی است بی رحم که با هر حکومتی رنگ عوض می کند) و یکه و تنها می باشد. این آثار توسط نویسنده بزرگ و مشهور ایرانی، بزرگ علوی به نگارش در آمده است.

تا به‌حال تنها و بی‌کس بودم. حالا که دارم این‌ها را سرهم می‌کنم، کسی دارم. غم‌گساری دارم و احساس می‌کنم که دل‌ هردومان برای هم می‌تپد. اگر کسی پیش من نیست که با او درد دل کنم، این یادداشت‌ها که از روی آن‌ها شرح زندگی خود را ترتیب می‌دهم، انیس و مونس من هستند.

کتاب حاضر، مشتمل بر سه داستان کوتاه فارسی از نویسنده معروف ایرانی با عنوان‌های «دیو… دیو»، «وبا» و «یکه و تنها» است. داستان «دیو… دیو»، در مورد حمله اعراب به ایران و اسیر شدن «ارنواز» به دست آن‌هاست و بچه «ارنواز» که قرار است ایرانی بزرگ شود.

داستان «وبا» در مورد مرد بی‌رحمی است که با هر حکومت به رنگی درمی‌آید و نهایتاً خود را صاحب کرامات می‌خواند. در داستان «یکه و تنها» می‌خوانیم: «تابه‌حال تنها و بی‌کس بودم. حالا که دارم این‌ها را سرهم می‌کنم، کسی را دارم. غمگساری دارم و احساس می‌کنم دل هر دومان برای هم می‌تپد».

آثار دیگر  بزرگ علوی

توضیحات تکمیلی

نویسنده

بزرگ علوی

تعداد صفحات

72

حجم (مگ)

1.3

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟