1

با چشمان شرمگین

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

با چشمان شرمگین

این کتاب اثر “طاهربن جلون” برنده ی جایزه گنکور است. نویسنده در این رمان جذاب با نگاهی همه جانبه و خردمندانه از هستی شگفت انسانی پرده برمی دارد. رمان او روایت دردناک کنده شدن از ریشه ها و زادبوم است. پاگرفتن در سرزمینی بیگانه که با پلشتی ها و رذالت های برخی هم وطنان در می آمیزد. داستان دختری که در وطن پا می گیرد و در غربت می بالد. نویسنده با چشم سوم خویش ما را به مهمانی نور و حادثه و عشق می برد و…
کتاب در مورد دخترکی مراکشی است که پدرش در فرانسه کارگری می کند و در اثر قتل پسرش تصمیم می گیرد همسرش و دخترش را از ده به فرانسه ببرد. دختری که بین خاطرات کودکی و زندگی جدید فرانسوی هویت خود را گم کرده، دختری که شرم و سر به زیری را نمی شناسد و گستاخ است، دختری که قبیله اش باور دارد در کف دست راست او نقشه گنجی وجود دارد.
نویسنده در این رمان جذاب با نگاهی همه‌جانبه و خردمندانه از هستی شگفت انسانی پرده بر می‌دارد. رمان او روایت دردناک کنده شدن از ریشه‌ها و زادبوم است. پا گرفتن در سرزمینی بیگانه که با پلشتی‌ها و رذالت‌های برخی هم‌وطنان در می‌آمیزد. داستان دختری که در وطن پا می‌گیرد و در غربت می‌بالد. نویسنده با چشم سوم خویش ما را به مهمانی رنگارنگ نور و حادثه و عشق می‌برد.
نام کتاب از شعر عاشقانه ای از ساموئل کالریج است که در آن دلداده ای در مقابل معشوق از شرم سر به زیر انداخته است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

طاهر بن جلون

مترجم

اسدالله امرایی

تعداد صقحات

210

حجم (مگ)

3.1

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟