0

قلعه حیوانات

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

مزرعه‏‌ حیوانات: مصور

این کتاب بر اساس نسخه‌ مصور منحصربه‌فردی است که به مناسبت پنجاهمین سال انتشار مزرعه‌ی حیوانات در امریکا منتشر شد. ۱۰۰ طرح و تصویر رنگی این نسخه اثر رالف استیدمن، هنرمند پرآوازه‌ی بریتانیایی، است.

مزرعه حیوانات (به انگلیسی: Animal Farm) که در ایران به نام قلعه حیوانات نیز شناخته شده‌است، رمانی پادآرمان‌شهری به زبان انگلیسی و نوشتهٔ جرج اورول و یکی از نمونه‌های ادبیات رمزی است.

این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی به شهرت رسید.
مزرعهٔ حیوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ مزرعه را به‌دست گرفته و «برابری» و «رفاه» را در جامعهٔ خود برقرار سازند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به‌دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند.
اورول به‌عنوان یک سوسیال-دموکرات در جریان جنگ داخلی اسپانیا با سیاست‌های دولت سوسیالیستی شوروی آشنا شده بود و از پاکسازی‌های خشونت‌آمیز دوران ژوزف استالین -که با نام پاکسازی بزرگ شناخته می‌شود- خشمگین بود.
وی با نگارش این رُمان از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی به سختی انتقاد کرد و معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری بدل گشته و بر پایهٔ کیش شخصیت بنا شده‌است.

در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری و سرنوشت آن بر ضدّ نظام سرمایه‌داری است. اورول در متن این کتاب، بارها از عنوان رفیق که بسیاری از گروه‌های چپ‌گرا برای یاد کردن از هم‌فکران سیاسی خود استفاده می‌کنند، بهره برده که اشاره مستقیمی به نوع حکومت برخاسته از گرایش به جناح چپ دارد.

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

جرج اورول

مترجم

احمد کسایی پور

تعداد صقحات

179

حجم (مگ)

19.3

نوع فایل

اسکن شده مصور

شناسنامۀ کتاب

سرشناسه اورول‌، جورج‌، 1903 – 1950م.
Orwell, George
عنوان و نام پدیدآور مزرعه‌ی حیوانات/ جورج اورول؛ طراح رالف استیدمن: مترجم احمد کسایی‌پور.
مشخصات نشر تهران: ماهی، 1393.
مشخصات ظاهری 171 ص.: مصور( رنگی)؛ 175/22 س‌م.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی: Animal farm.
یادداشت کتاب حاضر نخستین‌‌بار تحت عنوان" قلعه حیوانات" و سپس در سالهای مختلف توسط ناشران متفاوت منتشر شده است.
عنوان دیگر قلعه حیوانات.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 20م.
شناسه افزوده استدمن‌، رالف‌، تصویر‌گر
شناسه افزوده Steadman, Ralph
شناسه افزوده کسایی‌پور، احمد، 1342 – ، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/الف783ق8 1393
رده بندی دیویی 823/912

دیدگاهی دارید؟