0

الیور تویست

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

الیور تویست

الیور توئیست (به انگلیسی: Oliver Twist) نام دومین رمان مشهور چارلز دیکنز، نویسنده مشهور انگلیسی است که ابتدا در سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۸۳۹ میلادی به صورت پاورقی در یک ماه‌نامه انگلیسی به نام Bentley’s Miscellany منتشر می‌شد. رمان اجتماعی الیور توئیست برای اولین بار در سال ۱۸۳۸ میلادی به صورت کتاب در پادشاهی متحده منتشر شد.

“الیور تویست” بدون دیدن پدر و مادر خویش در نوانخانه‌ای بزرگ می‌شود. “بامبل”، مسئول نوانخانه، فردی عصبی و روانی است و از آزار بچه‌ها لذت می‌برد تا جایی که الیور مجبور به فرار از آن‌جا می‌شود. او پس از فرار به لندن، با جوانکی آشنا می‌شود که او را نزد گروهی از دزدان می‌برد. گروه دزدان شامل “فاگین”، نانسی”، “بیل سایکس” و چند نفر دیگر است که قصد دارند از الیور نیز دزد بسازند.
در یکی از سرقت‌ها، الیور به وسیله‌ی صاحب‌خانه زخمی می‌شود اما همراهان وی موفق به فرار می‌شوند. پس از این ماجرا الیور تحت مداوای بانو میلی و دختری زیبا به نام رز قرار می‌گیرد. آن‌ها سعی می‌کنند الیور را برای زندگی اجتماعی آماده کنند. روزی نانسی مخفیانه با رز تماس می‌گیرد و می‌گوید شخصی به نام “مانکس”، که خانواده‌ی الیور را می‌شناسد، قصد کشتن او را دارد.
او به دلیل افشای این راز توسط بیل کشته می‌شود، بیل نیز تحت تعقیب قرار می‌گیرد و سرانجام خود را به دار می‌آویزد. پس از دستگیری اعضای باند، مانکس اعتراف می‌کند که رز، خاله‌ی الیور است و او بنا به دلایل شخصی قصد انحراف و کشتن الیور را داشته است. از آن پس شخصی به نام “برانلو” مسئولیت پرورش و نگهداری رز و الیور را به عهده می‌گیرد و از همان زمان زندگی خوش الیور آغاز می‌شود.

دیگر نسخه های این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

چارلز دیکنز

مترجم

خسرو شایسته

تعداد صقحات

139

حجم (مگ)

2.8

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

مؤلف: چارلز دیکنز
ناشر: سپیده
مترجم: خسرو شایسته
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 823.8
سال چاپ: 1375
نوبت چاپ: 6
تیراژ: 5000 نسخه
تعداد صفحات: 136
قطع و نوع جلد: وزیری (شومیز)

دیدگاهی دارید؟