0

عروس فریبکار

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

عروس فریبکار

کتاب عروس فریبکار، رمانی نوشته ی مارگارت اتوود است که اولین بار در سال ۱۹۹۳ وارد بازار نشر شد. این رمان، یکی از پیچیده ترین و عجیب ترین آثار اتوود به حساب می آید. داستان کتاب که در تورنتوی معاصر می گذرد، حول محور زندگی سه زن شگفت انگیز می چرخد.
راز، کاریس و تونی، همکلاسی های دوران دانشگاه بودند و هر سه، تجربه ی جذاب و گاهاً مخرب دوستی با دختری دلربا، اغواگر و باهوش به نام زینیا را در خاطرات خود داشتند.
اکنون بیست سال از روزهای تحصیل در کالج می گذرد و آن ها در مراسم تدفین زینیا یکدیگر را ملاقات کرده اند. اما به هنگام ناهار و پس از اتمام مراسم، راز، کاریس و تونی متوجه حضور زینیا می شوند؛ سالم و سرحال و با افکاری شوم در سر.

زینیا زنیست بسیار جذاب و باهوش . زنی که وارد زندگی زوج های دیگر می شود مردها را جذب خود می کند زندگی زنها را از هم می پاشد و بعد مردها را مثل یک تفاله دور می اندازد . زینیا فقط دروغ می گوید کسی درباره اصلیت او چیزی نمی داند . کتاب در هیچ فصلی اشاره مستقیمی به خود زینیا ندارد بلکه با بررسی زندگی قربانیان او و اینکه چه چیزی باعث می شد شوهرانشان انها را ترک کنند و به سوی زن دیگری بروند ما را با زینیا اشنا می کند .

قسمت های زیبایی از کتاب: نابغه ها قدرت بی انتهایی برای ایجاد رنج دارند . زینیاهای این دنیا سوارکارند و جیب مردان را خالی می کنند و در خدمت هوس های آنها هستند .

امیال آنها را هوس های مردانه هدایت می کنند . اگر شما را بالا ببرند یا وادارتان کنند زانو بزنید همه به خاطر هوس های مردانه است . همه اینها بستگی به این دارد که چه قدر ضعیف باشید که کاری از دستتان برنیاید .

حتی تظاهر کردن به اینکه در خدمت امیال مردانه نیستید نوعی هوس مردانه است . “عزیز دلم من ارزش تو رو ندارم . روزی مرا خواهی بخشید . تا اخر عمر دوستت خواهم داشت . زینیای تو که دوستت دارد . ” . تونی که خود چنین نامه ای را دریافت کرده بود می داند این ادعاها چه قدر ارزش دارند : در واقع بی ارزشند .

دیگر اثار این نویسنده

اطلاعات بیشتر

نویسنده

مارگارت اتوود

مترجم

شهین آسایش

تعداد صقحات

475

حجم (مگ)

5.7

نوع فایل

تایپ شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌80-11528
سرشناسه اتووود، مارگارت‌، 1939 – م.
Atwood, Margaret
عنوان و نام پدیدآور عروس فریبکار / مارگارت اتوود؛ ترجمه شهین آسایش‌.
مشخصات نشر تهران‌: ققنوس‌، 1380.
مشخصات ظاهری 702 ص.
فروست ادبیات جهان‌؛ 29. رمان، 25.
یادداشت عنوان اصلی‌:. The robber bride
یادداشت چاپ دوم‌: 1382.
یادداشت چاپ سوم: اسفند 1385.
یادداشت چاپ چهارم: 1388.
موضوع داستان‌های آمریکایی — قرن 20م.
شناسه افزوده آسایش‌، شهین، مترجم
رده بندی کنگره PS3552/ت9ع‌4 1380
رده بندی دیویی 813/54

دیدگاهی دارید؟