0

مغز خفته

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

مغز خفته (روان‌شناسی و فیزیولوژی خواب و رویا)

خواب و رویا، همچون سایر رخدادهای روان‌شناختی در دستگاه عصبی ما ریشه دارد و در جریان رخدادهایی که در «مغز خفته» به وقوع می‌پیوندد، آفریده می‌شود.

این کتاب جمع‌بندی فشرده‌ای از جدیدترین دستاوردهای امروزین علم در مورد خوابیدن و خواب‌دیدن است. تأکید اصلی این نوشتار بر جزئیات عصب‌شناختی حاکم بر مغزِ خفته است و همچنین نظریه‌ها و تفسیرهایی که می‌تواند فهم این رخدادها را برای ما ممکن کند. این کتاب نوشته شروین وکیلی برای کسانی که به «علم خواب» علاقه دارند (به ویژه دانشجویان رشته‌های زیست‌شناسی، پزشکی و روان‌شناسی) نگاشته شده است.

خواب و رویا، هم‌چون سایر رخدادهای روان‌شناسی، در دستگاه عصبی انسان ریشه دارند و در جریان رخدادهایی که در “مغز خفته” به وقوع می‌پیوندند، آفریده می‌شوند.

این کتاب جمع‌بندی فشرده‌ای است از جدید‌ترین دستاوردهای امروزین علم درباره‌ی خوابیدن و خواب دیدن. تاکید اصلی نویسنده در کتاب بر جزئیات عصب‌شناختی حاکم بر مغز خفته است، هم‌چنین نظریه‌ها و تفسیرهایی که می‌توانند فهم این رخدادها را برای انسان ممکن سازند. موضوعات کتاب بدین‌قرار است:

حالات هشیاری، فیزیولوژی ساعت درونی، رفتارشناسی خواب، مراحل، زمان خواب، مراکز خواب در مغز، بیوشیمی خواب، پیامدهای حذف خواب، کارکرد خواب، بیماری‌های خواب، و خواب دیدن. گفتنی است، کتاب برای مطالعه‌ی علاقمندان به “علم خواب” (به ویژه دانشجویان رشته‌های زیست‌شناسی، پزشکی، و روان‌شناسی) نگاشته شده است.

دیگر آثار شروین وکیلی

توضیحات تکمیلی

نویسنده

شروین وکیلی

تعداد صفحات

125

حجم (مگ)

5.4

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟