0

داشتن و نداشتن

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

داشتن و نداشتن

داشتن و نداشتن (به انگلیسی: To Have and Have Not) نام رمانی از نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی است. این رمان در سال ۱۹۳۷ نوشته شده‌است. این رمان دربارهٔ هری مورگان کاپیتان قایقی که در کی وست فلوریدا زندگی می‌کند.

داستان رمان

داستان رمان داشتن و نداشتن، اثر ارنست همینگوی، در سال ۱۹۳۷ انتشار یافت. داشتن و نداشتن، داستان یک ناخدای قایق ماهیگیری به نام هری مورگان در فلوریدا را روایت می‌کند.

رمان، هری را ذاتاً شخصیت خوبی معرفی می‌کند که به خاطر شرایط سخت اقتصادی که خارج از کنترل او هستند، مجبور به ورود به بازار سیاه و جابه‌جا کردن کالای قاچاق بین کوبا و فلوریدا شده‌است. یکی از مشتریان ثروتمند هری، دستمزد یک سفر ماهیگیری سه هفته ای را به او پرداخت نکرده و او را در شرایط بسیار بدی قرار می‌دهد.

پس از این اتفاق، هری با انتخابی سرنوشت ساز، تصمیم می‌گیرد که برای تأمین مخارج خانواده اش، مهاجرین چینی را به صورت قاچاق و غیرقانونی از کوبا به فلوریدا انتقال دهد. او سپس شروع به عبور انواع مختلفی از بارهای غیرقانونی[از الکل گرفته تا انقلابی‌های کوبا]بین دو کشور می‌کند. داشتن و نداشتن، با جزئیات و داستانی بسیار ملموس و واقعی، و دارا بودن یکی از ظریف‌ترین و تکان دهنده‌ترین ارتباطات انسانی در آثار همینگوی، به عنوان یکی از برترین آثار ادبی در تمامی اعصار، خود را معرفی می‌کند.

ترجمه به فارسی

در ایران این رمان توسط پرویز داریوش ترجمه شده‌است و همین‌طور فیلم ناخدا خورشید ساخته ناصر تقوایی و با بازی داریوش ارجمند اقتباسی از این رمان است.

آثار دیگر ارنست همینگوی

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ارنست همینگوی

مترجم

پرویز داریوش

تعداد صقحات

206

حجم (مگ)

2

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟